Semenyaová závodila poprvé od nového ‚hormonálního‘ pravidla. V Montreuil vyhrála běh na 2000 metrů

Jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová zvítězila na mítinku ve francouzském Montreuil v závodě na nemistrovské trati 2000 metrů. Dvojnásobná olympijská šampionka v běhu na 800 metrů se představila na dráze poprvé od zavedení pravidla, které atletkám s vyšší hladinou testosteronu zakazuje závodit bez hormonální léčby na středních tratích.

Montreuil Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Caster Semenyaová mezi ostatními běžkyněmi vyčnívá výrazně svalnatější muskulaturou

Caster Semenyaová se na trati představila poprvé od zavedení nového pravidla | Zdroj: Reuters

Po doběhu zopakovala, že s novým pravidlem nesouhlasí a léčbu odmítá. „Nejsem idiot. Proč bych měla brát drogy? Jsem čistá, nepodvádím. Měli by se soustředit na doping, ne na nás,“ prohlásila Semenyaová na adresu mezinárodní atletické federace IAAF.

Závod vyhrála časem 5.38,19 minuty. Pátá doběhla za 5.43,43 Francine Niyonsabaová z Burundi, která rovněž bez léčby nemůže závodit na osmistovce. „Jsem z toho smutná, protože to pravidlo je diskriminační,“ řekla stříbrná olympijská medailistka.

V soutěži kladivářek obsadila šesté místo Kateřina Šafránková, která hodila 67,55 metru.