Hokej - online přenos Česko - Dánsko, 15. května 2024 16:20, O2 arena, Praha - aktualizováno:

Česko

Dánsko

7 : 4

(1:1, 2:1, 4:2)

• Děkujeme vám za pozornost a těšíme se u dalšího utkání z MS na počtenou!
  • Česká reprezentace ve čtvrtém utkání domácího šampionátu poráží Dánsko 7:4 a minimálně dočasně se s devíti body posunuje na první místo skupiny A. Svěřenci trenéra Rulíka dokázali odpovědět na úvodní gól Dánů i na jejich vyrovnání ze 45. minuty. Už o minutu a půl později se díky Tomáši Kundrátkovi vrátili do vedení, dvěma góly v 52. minutě v rozmezí 20 vteřin, které dali Dominik Kubalík a Matěj Stránský, pak soupeři odskočili. Dánsko rychle snížilo, poslední slovo měl ale v 54. minutě Ondřej Palát, jehož trefu rozhodčí uznali až po trenérské výzvě domácí střídačky.

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Patrick Russell (Dánsko) a Ondřej Palát (Česko).

Střely na branku: 39 – 18.
  • Konec zápasu.
  • Ještě jeden průnik české party do útočného pásma.
  • Kämpf vyzval ke střele Kundrátka, jehož ránu Dichow vyráží. Puk je ve středním pásmu.
  • Poslední minuta základní hrací doby a nejspíš i poslední minuta zápasu. Češi se drží v útočné třetině.
  • Důležité
    Palát krásným pasem našel u pravé tyče Davida Tomáška, kterému se ale nepodařilo z bezprostřední blízkosti protečovat puk za Dichowa.
  • Dánové při průchodu pásmem ztratili kotouč, do útoku tak míří Češi.
  • Krejčík nahodil puk na Červenku, který ho předal do útočného pásma. Dvě minuty do konce.
  • Záběr na kostce nyní směřuje na známého českého fanouška Fantomase. Hala je tak na nohou a zdraví českou diváckou ikonu.
  • Blichfeld zakončoval z mezikruží, bránu ale minul.
  • Komerční přestávka.

Střely na branku: 37 – 17.
  • Češi už jsou v plném počtu a Červenka, který vystřídal za navrátivšího se Kempného, teď zakončoval u levé tyče.
  • Pokus Mathiase Froma se nevešel mezi tři tyče a zasvištěl do zadního mantinelu.
  • Ránu Bruggissera vyrazil Dostál, dorážky pak čeští hráči nedovolili a vyhazují.
  • Nyní se o slovo hlásí Dánové, kteří kombinují v útočném pásmu.
  • Trest
    Michalu Kempnému (CZE) se na trestnou lavici příliš nechce, svůj faul vysokou holí si ale bude muset odpykat. Dánsko bude hrát přesilovku.
  • Důležité
    Dnešní utkání sleduje 17 413 diváků, je tak opět vyprodáno.

Střely na branku: 36 – 16.
  • Nick Olesen na útočné modré zachytil nahrávku Jakuba Krejčíka, ani jemu se ale další přihrávka nepovedla, takže dánská kombinace rychle končí.
  • Důležité
    Rozhodčí ještě diskutují s dánskou střídačkou, což se nelíbí českým příznivcům.
  • Gól
    Česko právě vstřelilo branku!
    Rozhodčí po trenérské výzvě dávají za pravdu české střídačce a ONDŘEJ PALÁT tak podruhé na turnaji už o gól nepřichází. Podle videozáznamu je skutečně vidět, že David Tomášek nemohl brankáři Dichowovi bránit nedovoleným způsobem. Asistence: Michal Kempný.
  • Důležité
    Aréna znovu vyskočila na nohy, sudí ale rozpažili. Trenéři českého celku tak volí trenérskou výzvu a rozhodčí míří k videu.
  • Češi se radují z gólu ONDŘEJE PALÁTA, jehož nahození od modré čáry prolétlo až do sítě. Rozhodčí ale branku kvůli postavení Davida Tomáška na brankovišti neuznávají.
  • Palát nyní pod tlakem udržel kotouč a Češi jdou do další akce.
  • Gól
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    S góly se teď doslova roztrhl pytel a Dánové za 21 vteřin snižují na rozdíl dvou gólů. Scheel prudkým centrem našel u pravé tyče MATHIASE FROMA, od něhož se puk nejprve odrazil za Dostála a poskakoval před brankovou čárou. Dánský útočník však v souboji přetlačil obránce Hájka a doklepl ho do sítě. Asistence: Felix Scheel a Christian Wejse.
  • Gól
    Česko právě vstřelilo branku! Aréna je ve varu a čeští fanoušci na nohou. Dvacet vteřin po pátém gólu přidávají svěřenci Radima Rulíka šestou branku. David Kämpf si poradil s dánskou obranou a naservíroval přesně puk na hokejku MATĚJE STRÁNSKÉHO, který u pravé tyče překonal dánského strážce. Asistence: David Kämpf a Daniel Voženílek.
  • Gól
    Poprvé na tomto mistrovství světa skóruje DOMINIK KUBALÍK! Ondřej Palát ukázal přehled a od pravého mantinelu našel ve středním pásmu rozjetého Davida Tomáška, který se s Kubalíkem řítil sám na Dichowa. Tomášek předal puk na pravou stranu Kubalíkovi, jenž nekompromisně poslal puk do sítě. Asistence: David Tomášek a Ondřej Palát.
  • Červenka se pokusil prosadit z ostrého úhlu, puk nakonec jen proletěl kolem Frederika Dichowa.
  • Krejčík měl ještě poměrně hodně prostoru před sebou, napřáhl ale k tvrdému golfu a prověřil Dichowa. O dorážku se snažil Kaše, neposedný puk ale nezkrotil.

Střely na branku: 31 – 14.
  • Tvrdou ránu Nicholase Jensena z levé strany zblokovala česká obrana do ochranné sítě.
  • Dva souboje teď musel podstoupit Matěj Stránský. Zejména ten první se vůbec nelíbil českým fanouškům, kteří požadovali odpískání faulu. Rozhodčí do hry zasahovat prozatím zasahovat nebudou.
  • Mathias From projel do útočného pásma a téměř se dostal ke střele. Jeho akci zastavil Hájek, následně se puk ocitl na hokejce Russella, jenž z kruhu přestřelil.
  • Kubalík se při průniku po levém křídle musel vyhýbat rozhodčím, kteří jeho postup zbrzdili.
  • Teplota v aréně dosahuje letních teplot. Fanoušci českého celku jsou znovu na nohách a poskakují, zatímco hráči národního týmu kombinují v útočném pásmu.
  • Domácí po vstřelené brance doslova ožili. Jan Rutta to nyní zkoušel od modré, jeho pokus byl ale během letu zblokován.
  • Gól
    Češi se po minutě a půl vrací do vedení! První střelu TOMÁŠE KUNDRÁTKA jeden z dánských hráčů sice zblokoval, český obránce si ale hned puk zase našel a švihem do levého horního růžku prostřelil Dichowa. Dánští trenéři se ještě radili, jestli nevyužijí trenérskou výzvu kvůli souboji před Dichowem, nakonec to ale neudělají. Asistence: David Tomášek a Jakub Krejčík.
  • Kubalík z pravé strany nahazoval před branku, puk míří mimo.
  • Kaše nabral rychlost a namířil si to na pravé křídlo, nahrávka na Červenku ale přesná nebyla.