Po sociálních sítích koluje video, v němž autor tvrdí, že uprchlíci vykradli prodejnu potravin v severočeském Jirkově. Žádný takový incident však nezaznamenala ani policie, ani obchodní řetězec.
Policie už nepovažuje sérii vloupání ve Středočeském kraji za práci organizovaného gangu. Proč? A jaký je důvod toho, že právě ve středních Čechách počet loupeží v zimě tak dramaticky narostl?
Na Vysočině přibývá vykradených aut. Od začátku letošního roku šetřili policisté celkem 443 případů, což je o 112 více než loni. Podle policistů nahrávají zlodějům sami majitelé, kteří nechávají ve vozech bez dozoru cennosti.
Na kontrolu chat a chalup se teď na podzim zaměřuje policie v Královéhradeckém kraji. Prochází především samoty a odloučené osady, které se právě na podzim stávají nejčastěji cílem zlodějů.
Policejní hlídky začaly kontrolovat chatařské oblasti. S blížící se zimou totiž přibývá zlodějů, kteří se zaměřují na opuštěné chaty a chalupy. Největší riziko prý hrozí chatařům ve Středočeském kraji.
Na Vysočině roste počet vykradených bytů a domů. Za první pololetí je u bytů o polovinu případů víc než loni, u rodinných domů o pět procent. Rizikové je zejména období dovolených, které právě nastalo.
Letní počasí přináší období dovolených a pro zloděje období, kdy je řada domů a bytů opuštěných. Podle odborníků stále hodně lidí zabezpečení svých domovů podceňuje. Někteří lidé pak svým chováním zloděje k nevítané návštěvě u sebe takřka vyzývají.
Organizovanou skupinu čtyř pachatelů, kteří se specializovali na vykrádání domů, se podařilo zadržet náchodským kriminalistům. Pachatelé mají na svědomí kolem 40 bytů a rodinných domů, ve kterých způsobili škodu za víc než jeden milion korun.