Australský deník Herald Sun zveřejnil informaci, že na olympiádě v Tokiu startovalo 23 čínských plavců, kteří měli během soustředění před Hrami užít zakázanou látku.
Lýdie Štěpánková před týdnem splnila B limit na olympijské hry v Tokiu. Šestnáctiletá plavkyně je jedním z důkazů, že čeští junioři by mohli příští týden na ME vybojovat velmi dobré výsledky.
Plavci by se letos v řekách a přehradních nádržích měli cítit bezpečněji. Podle starostů obcí u velkých přehrad jsou ale chystaná omezení pro lodě a skútry nedostatečná.
Americký olympijský výbor se omluvil za chování čtyř svých plavců zapojených do kauzy falešné loupeže v Riu de Janeiru. Další dva z nich odletěli z Brazílie do Spojených států. Úřady vydaly Gunnaru Bentzovi a Jacku Congerovi pasy poté, co policii přiznali, že původní verze o ozbrojeném přepadení byla vymyšlená.
Brazilská policie zabránila dvěma americkým plavcům odletět z Ria de Janeira. Gunnar Bentz a Jack Conger se museli vrátit z odletové haly a federální agenti jim zabavili pasy. Důvodem je jejich výpověď o údajném přepadení. Vyšetřovatelé plavce podezřívají, že si loupež vymysleli.
České plavání na olympijských v hrách v Riu de Janeiru příliš neuspělo, když nejlepším výsledkem bylo 12. místo Jana Micky v závodě na 1500 metrů. Přesto však dokázali plavci a plavkyně potěšit své fanoušky. Český olympijský výbor totiž připravil vtipný videoklip, ve kterém čeští reprezentanti parodují populární seriál Pobřežní hlídka.
Francie chce trestat neopatrné plavce. Přesněji ty, kteří nedodrží zákaz vstupu do moře vydaný například kvůli špatnému počasí. S návrhem ministryně pro turistiku ale nesouhlasí někteří starostové. Podle nich norma odradí turisty. Ve Francii se ale jen o víkendu utopilo 15 lidí.