V deníku Právo si můžete přečíst, že se kvůli pandemii některým dodavatelům autodílů ještě nepodařilo obnovit výrobu a Hospodářské noviny píší o dvoumiliardové ztrátě a propouštění v Českých drahách.
Dříve prý Všelichová pohlížela kriticky na novináře a humanitární pracovníky investující do své bezpečnosti peníze, které mohly pomoci lidem ve válkou zasažených oblastech.
Babiš na twitteru poděkoval Bezpečnostní informační službě za její roli při vyřešení případu. Podle premiéra k propuštění přispělo loňské jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem.
Miroslava Farkase a Markétu Všelichovou zadrželi Turci na hraničním přechodu s Irákem v listopadu 2016. Našli u nich letáky a fotky, jež podle nich svědčily o tom, že patří ke kurdským milicím YPG.
Markétu Všelichovou a Miroslava Farkase zadržely turecké úřady předloni. Podle Ankary spolupracovali v Sýrii s kurdskými milicemi YPG, které turecká vláda považuje za teroristickou organizaci.
Turecké soudy potvrdily rozsudek nad dvojicí Čechů viněných z podpory terorismu. K rozhodnutí v případu Markéty Všelichové a Miroslava Farkase došlo na začátku listopadu.
Turecký soud uložil Markétě Všelichové a Miroslavu Farkasovi trest odnětí svobody na šest let a tři měsíce, uvedla to Česká televize. Verdikt není pravomocný, obhajoba se odvolá.
Dva Češi zadržení v Turecku kvůli údajné příslušnosti ke kurdským milicím jsou obviněni z poskytování zbraní a budou souzeni. Napsal to turecký list Hürriyet. Turecká tisková agentura Anadolu v pátek uvedla, že vyšetřovatelé se snaží zjistit kontakty obou Čechů. O jejich zadržení informoval turecký tisk ve čtvrtek a zprávu o zatčení potvrdilo české ministerstvo zahraničí.