Farrisová desítky let po násilné smrti svého bratra pomáhala jeho vdově Correttě Scottové Kingové zachovat a propagovat bratrův odkaz, zejména jeho filosofii nenásilného odporu.
„Jsem prezidentem jen několik měsíců, ale myslím si, že tohle pro mě bude jednou z největších poct, kterých se jako prezident dočkám,“ řekl při podpisu návrhu státního svátku prezident Biden.
Pochod na Washington byl pokračováním současných protestů proti systémovému rasismu. Jedním z hlavních poselství dne bylo: běžte letos volit, volte brzy a zbavte Ameriku Donalda Trumpa.
Památku kongresmana uctili také exprezidenti Bill Clinton a George Bush mladší, stejně jako demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. Lewis byl průkopníkem občanského hnutí.
Za Bílý dům dorazil viceprezident Mike Pence. Veřejnost teď do Kongresu nesmí, a tak se lidé přicházeli poklonit rakvi Johna Lewise vystavené netradičně venku na schodech Kapitolu.
S jídlem dokážete hodně, takové bylo motto americké šéfkuchařky Leah Chasové. Dokázala spojit bělochy a Afroameričany v době rasové segregace. Zemřela o víkendu ve věku 96 let.
Dokument FBI tvrdí, že černošský duchovní a aktivista měl řadu mimomanželských vztahů a byl napojen na komunistickou stranu. Neexistují však důkazy o tom, že by některá tvrzení byla ověřena.
Nastupující americký prezident Donald Trump se čtyři dny před inaugurací sešel se synem zavražděného černošského aktivisty Martina Luthera Kinga. Republikán, který řeší nepříjemný spor s částí afroamerické komunity po verbálním útoku na kongresmana Johna Lewise, se od Kingova syna dočkal smířlivé reakce. Dcera legendárního bojovníka za práva černochů naopak Trumpa velmi příkře odsoudila, uvedla agentura Reuters.
Amerika si připomíná 50. výročí legendárního projevu Martina Luthera Kinga. V roce 1963 přednesl svůj sen o společnosti, kde barva kůže není důvodem k nenávisti a diskriminaci.
V USA končí akce spojené s výročím smrti Martina Luthera Kinga. Baptistického kazatele, který se stal jednou z nejvýznamnějších postav afroamerického hnutí za lidská práva si Američané připomínali celý týden.
Američané si připomněli 45 let od vraždy aktivisty a černošského kazatele Martina Luthera Kinga. U této příležitosti Spojené státy zveřejnily dosud nepublikované video ze zadržení Kingova vraha. K místům s největším počtem Afroameričanů v USA patří bezesporu New Orleans. Na černošskou kulturu jsou tam náležitě hrdí a tradičně si ji připomínají.
Bojovník za lidská práva Martin Luther King má na internetu nový archiv. Černošský aktivista, který zemřel při atentátu v roce 1968, je ve Spojených státech oslavovaný při zvláštním svátku. Američtí školáci nešli včera do školy a muzeum v Atlantě publikovalo Kingovy osobní dokumenty.