Dva z nich zadržela česká policie a vydala je do Rakouska, třetí Čech si zatím odpykává několikaletý trest vězení v Německu a vydání do alpské republiky ho teprve čeká.
Zloději ukradli portréty britské královny Alžběty II. a dánské královny Markéty II. Obraz nizozemské královny Beatrix a svazijské královny Ntombi Tfwala zůstaly ležet na ulici, když se dali na útěk.
Vladimír Strmeň je jedním z posledních žijících účastníků Slovenského národního povstání. Zloději vykradli jeho dům v Banské Bystrici, když se účastnil oslav začátku tohoto povstání.
Podle internetového portálu týdeníku Der Spiegel patří pistole ráže devět milimetrů značky Heckler&Koch mezi předměty, po nichž vyšetřovatelé desítky let pátrali.
Jeden z lupičů předstíral o holi poruchu svého auta a zablokoval tím silnici. Řidič dodávky s penězi kvůli tomu vystoupil a pachatelé ho se zbraní přepadli.
Šperky byly dlouho považovány za ztracené, neboť se předpokládalo, že lupiči drahé kameny vytrhali a cenné kovy roztavili. Zlom nastal loni v prosinci, kdy byla větší část šperků do Drážďan vrácena.
Není jasné, komu zlato patřilo, nebo jak se o něm lupiči mohli dozvědět. Policie nezveřejnila, kdo je právoplatným majitelem, ani proč drahocenný náklad převážel.
Policie žádá svědky, aby jakékoliv informace k loupeži či pachateli zavolali na linku 158. „O podání informace žádáme i obsluhy pokladen, pokud u nich bude někdo platit eurem,“ uvedla mluvčí.
Základní školy čekají změny ve výuce informatiky, píše regionální Deník. Deník Právo zase píše o tom, že zahrádkaření v Česku je na vzestupu. Více se dočtete ve výběru z médií Radiožurnálu.
Ještě v roce 2000 se v Dánsku odehrálo 221 bankovních loupeží, uvedla Finance Denmark. V roce 2021 už byla pouze jedna. Zločinci v posledních letech přešli na okrádání lidí na internetu.
Zmizela sbírka zlatých mincí, konkrétně šlo o římské a keltské mince z 3. století před naším letopočtem. Razili se na území dnešní České republiky. Archeologové je objevili v roce 1999.
Muž mluví česky a je vysoký asi 175 cm. Na sobě měl dioptrické brýle s výrazným černým rámečkem. Záběry z napadnutí zachytily kamery, policie je zveřejnila na svém webu.
Ruští policisté zadrželi v Moskvě ukrajinského občana, po kterém vyhlásilo pátrání Česko kvůli loupežím a nezákonnému používání ukradených platebních karet.
„Do banky vešel muž ve věku 30 až 40 let, asi 180 centimetrů vysoký. Na hlavě měl kuklu, takže mu byly vidět jen oči. Hovořil česky a dožadoval se vydání finanční hotovosti,“ řekla mluvčí.
Podle prokuratury se oba obžalovaní v srpnu 2019 spolu s dalším komplicem vloupali do domu v obci Koppl u Salzburgu a násilím přinutili jeho majitele, aby jim vydali šperky.
Podezřelými jsou muž a žena, kteří se ubytovali v luxusním hotelu. Oba hovořili anglicky a obsluha získala dojem, že jde o pár kultivovaných zahraničních turistů.
Jelikož policie podezřívala jednatřicetiletého muže, že je ozbrojený, dojelo na místo zatčení více hlídek. Zloděj se k činu přiznal. Za loupež mu hrozí až deset let vězení.
Skutky se staly v 90. letech, Prokop se poté před trestním řízením skrýval v USA, kde ho policie dopadla loni. Jeho spolupachatelé včetně Davida Berdycha už si své tresty odpykali.
Obžaloba viní Prokopa z toho, že se s čtyřmi dalšími muži podílel na činnosti tzv. Berdychova gangu v počátcích jeho činnosti, konkrétně v letech 1995 až 1996. Prokop se před stíháním skrýval v USA.
„Využíval veškerých možností, ať bund, kapuci, mikiny, kšiltovky, brýle. Nechal si narůst vousy, využíval vozidla s tmavými skly,“ popsal Prokopovy taktiky podplukovník.
Podezřelým je recidivista, který už za podobné přepadení ve vězení byl, opustil ho před dvěma měsíci. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vazbu.
Muž je zhruba 170 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu a hnědě prošedivělé vlasy. Během přepadení na sobě měl tmavé oblečení a ústa si zakrýval žlutým respirátorem.