Prezident Miloš Zeman pronesl svůj poslední vánoční projev. Poslechněte si ho spolu s projevy všech československých a českých prezidentů od dob T. G. Masaryka.
Má mocné betonové zdi, dekontaminační jednotku a vede k němu několik metrů dlouhá spojovací chodba. Kryt, který měl přežít požár, bombardování a snad i atomový útok. Leží přitom v samém srdci Prahy pod budovou ministerstva dopravy. Takzvaný Husákův kryt by v budoucnu mohl být muzeem.
Zítra to bude přesně 40 let od chvíle, kdy v Praze začalo jezdit metro. Dne 9. května 1974 se Praha přiřadila ke světovým metropolím, ve kterých je podzemní dráha.
Podnikatelé Martin Ulčák a Marek Dospiva nemusí bývalému šéfovi Sazky Aleši Hušákovi zaplatit 50 milionů. Rozsudek Mětského soudu v Praze definitivně potvrdil Vrchní soud.
Kvůli krachu Sazky padlo další trestní oznámení. Česká unie sportu konkrétně viní někdejšího generálního ředitele Sazky a předsedu představenstva Aleše Hušáka, že zmařil záchranu společnosti před insolvencí v lednu 2011. Unie je pokračovatelem ČSTV, který byl v inkriminované době hlavním akcionářem Sazky.
Divadlo Na zábradlí vstupuje do další sezony s novým inscenačním týmem. V pátek představí premiéru hry Jana Mikuláška a Dory Viceníkové Šedá sedmdesátá aneb Husákovo ticho.
Více než 800 místností a 7 kilometrů chodeb. Tak vypadá bývalé sídlo Ústředního výboru KSČ na pražském Těšnově. Budovu teď využívá ministerstvo dopravy a poprvé ji dnes mohli navštívit i lidé. Prohlídka je zavedla například do soukromého bytu Gustava Husáka nebo podzemního krytu. Počkat si ale návštěvníci museli v dlouhé frontě.
Policie se zajímá o bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka. Prověřuje možnost, že se Hušák pokusil o podvod, když se snažil od podnikatelů Martina Ulčáka a Marka Dospivy získat 50 milionů korun za údajně propadlou směnku. Trestní oznámení předali policistům právě zmínění podnikatelé.
Vladislav Husák je od dnešního dne krajským ředitelem policie v Libereckém kraji. U policie působí od roku 1985, byl i policejním prezidentem. Na tento post rezignoval v roce 2007 v souvislosti s vyšetřováním korupční aféry okolo rozdělování státních zakázek na výrobu biolihu. Své jmenování vnímá Vladislav Husák jako prestižní.
Podnikatelé Martin Ulčák a Marek Dospiva nemusejí platit 50 milionů korun bývalému generálnímu řediteli Sazky Aleši Hušákovi. Rozhodl tak pražský městský soud, na který se Hušák obrátil.
Český svaz tělesné výchovy vystavil Aleši Hušákovi účet za jeho šestnáctileté vedení Sazky. Majoritní akcionář kdysi monopolní národní loterie žaluje bývalého generálního ředitele Sazky o bezmála miliardu korun. Peníze chce za náhradu škody. Další dva miliony pak žádá za poškození dobrého jména svazu i českého sportu obecně. Hušák pochybení odmítá. Prý se vždy držel zákona, stanov společnosti a rozhodnutí valné hromady.
1:34
|Igor Maňour, Martin Drtina, Tomáš S. Šťástka|Zprávy z domova
Český svaz tělesné výchovy zveřejní detaily žaloby, kterou podal na bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka. Jako odškodné po něm požaduje téměř miliardu korun za to, že kdysi úspěšný loterijní podnik dovedl ke krachu. Sazka předloni skončila v konkurzu a s ní i hlavní příjmy sportovců z loterijního byznysu.
Miliardu korun požadují sportovní svazy po bývalém řediteli Sazky Aleši Hušákovi. Podaly už na něj žalobu o náhradu škody. Hušáka viní z odpovědnosti za pád loterijní společnosti, v jehož důsledku přišly o majetek. ČSTV byl největší akcionář Sazky.
Český svaz tělesné výchovy dnes dopoledne podal žalobu na bývalého generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka. Sportovní svazy mu vyčítají hlavní podíl na krachu kdysi prosperující loterijní společnosti, který je měl připravit o majetek. ČSTV proto po Hušákovi požaduje necelou miliardu korun a omluvu. Detaily žaloby ale bývalý největší akcionář Sazky plánuje zveřejnit až v pondělí.
Před 100 lety se narodil poslední komunistický prezident Československa Gustáv Husák. Na Slovensku sice není vnímán tak negativně jako v Česku. Kontroverze kolem něj ale dokládá příběh jeho pamětní desky. V bratislavské Dúbravce, kde se narodil, se už léta nemůžou shodnout, kde by Husákova plaketa měla viset. A tak zůstává zavřená v komunistickém depozitáři.
Bývalý policejní prezident Vladislav Husák už není ředitelem ochranné služby pro ústavní činitele. Náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel ho odvolal, protože mu skončila platnost bezpečnostní prověrky.
Sportovci se už smířili s tím, že jim vyschl jeden z hlavních zdrojů příjmů. Už nemůžou doufat, že je bude živit Sazka, o kterou loni přišli. Nechtějí to ale nechat bez najití viníka a jeho potrestání berou i jako očištění sebe samotných. Za hlavního viníka označili bývalého generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka a chtějí ho žalovat.
Sazka hospodařila tak, jak hospodařila. V podstatě zkrachovala a teď už její loterie a hry patří jiným majitelům než před rokem. A sport, který z jejich peněz žil, strádá. To se jeho představitelům nelíbí, snaží se to změnit, ale také se ohlédli do minulosti a chtěli by trest. A to pro bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka.
Náměstek policejního prezidenta Vladislav Husák se chce stát novým šéfem služby chránící státníky. Požádal proto svého nadřízeného Petra Lessyho o přeložení na místo ředitele. Policejní prezident žádost přijal, chce ale s Husákem ještě mluvit.
Sportovní fanoušci žijí hlavně výsledky. Výsledky, které se dají vyjádřit v brankách, bodech či vteřinách. Letošek však nabídl i dvě události, které v českém sportu svým významem i dopadem řadu klasických sportovních výsledků zastínily.
Společnost Sazka letos dokázala, že zkrachovat může i loterijní podnik, který na výhrách vyplácí jen polovinu toho, co vybere. Zdánlivě nemožné se podařilo bývalému generálnímu řediteli Sazky Aleši Hušákovi, který firmu s více než padesátiletou tradicí a do té doby téměř monopolem v číselných loteriích přivedl do úpadku.
Půl roku od prohlášení konkursu nad Sazkou se sportovní svazy rozhodly, že budou chtít prodaný loterijní podnik zpátky. Do Vánoc se proto ČSTV připojí k žalobám České spořitelny a skupiny Penta. Společně chtějí prosadit reorganizaci Sazky.
Vězeň několika prezidentů a prezident mnoha vězňů, to je stručná charakteristika Gustáva Husáka. Vězněm byl celá 50. léta a prezidentem Československa od poloviny 70. let až do pádu režimu v roce 1989. Právě dnes uplynulo 20 let od jeho smrti.
Náměstek policejního prezidenta Vladislav Husák v České televizi řekl, že před bombou u obchodu IKEA varoval policisty telefonát ze zahraničí. Časovaná nálož byla ukrytá v odpadkovém koši před prodejnou nábytku na pražském Zličíně. Policisté preventivně evakuovali všechny obchody IKEA v Česku a nálož zneškodnili.
Podobný vývoj jako ve Varnsdorfu nebo Novém Boru hrozí v Česku až na 400 místech. Tolik je v Česku sociálně vyloučených lokalit. Policie i nevládní organizace se snaží místa monitorovat, nejvíc jich je právě v severních Čechách.
5:45
|Milan Kopp, Martin Drtina, Marika Táborská|Ekonomika
Loterijní společnost Sazka má nové představenstvo. Jeho předsedou byl zvolen Marek Hájek, který je členem výkonného výboru ČSTV a předsedou Asociace extrémních sportů. Z čela představenstva ráno odstoupil Aleš Hušák, který tak přišel o poslední funkci v Sazce.
Aleš Hušák skončil i v poslední z funkcí, kterou dosud zastával v loterijní firmě Sazka. Někdejší generální ředitel společnosti v konkurzu dnes rezignoval na post předsedy představenstva.