Bylo slyšet i pláč porotců. Ženu na Novém Zélandu uznali vinnou z vraždy jejích dětí

Novozélandská porota ve středu uznala 42letou Lauren Dickasonovou vinnou z vraždy jejích tří dětí. Informovala o tom agentura AP, podle které případ šokovou celou zemi. Dickasonová již dříve přiznala, že před necelými dvěma lety zabila doma ve městě Timaru dvouletá dvojčata Mayu a Karlu a jejich šestiletou sestru Lianè. Nepřiznala se ale k vraždě, tvrdila, že byla v době činu psychicky narušená a nevěděla, že to, co dělá, je špatně.

Wellington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prokuratura nicméně poukázala na znepokojivé zprávy, které Dickasonová v týdnech před vraždami po telefonu posílala, i její historii vyhledávání na internetu. Psala například, že chce zabít své děti a na Google vyhledávala spojení „nejúčinnější předávkování léky u dětí“.

Dickasonová a její manžel Graham Dickason, oba kvalifikovaní zdravotníci, se jen pár dní před vraždami přestěhovali z Jihoafrické republiky na Nový Zéland, kde doufali v klidnější a stabilnější život, než tomu bylo v jejich domovské zemi.

Lauren Dickasonová se nejdříve snažila zabít své děti stahovacími páskami, pak je udusila polštáři. Poté je položila do postelí pod přikrývky a pokusila se spáchat sebevraždu.

Ortoped Graham Dickason se tehdy vrátil z pracovní večeře a zjistil, že jsou děti mrtvé. Později policii řekl, že věděl, že jeho žena bojuje s psychickými problémy a mateřstvím, ale že ho nenapadlo, že by byla schopna zabít.

Verdikt o vině padl po čtyřtýdenním procesu. Ženě hrozí doživotí. Rozhlasová stanice Radio New Zeland (RNZ) informovala, že Dickasonová při předčítání verdiktu seděla nehybně v lavici obžalovaných. Poté, když odcházela, tiše plakala. Bylo slyšet i pláč porotců, uvedla RNZ.

Rodiče Dickasonové vydali prohlášení, ve kterém uvedli, že smrt dětí byla důsledkem dlouho trvajících psychických problémů jejich dcery. „Chtěli bychom vzkázat rodinám i jednotlivcům po celém světě, aby si co nejdříve uvědomili příznaky poporodní deprese, jak u nich samých, tak u blízké rodiny či přátel v jejich okolí,“ napsali Malcolm a Wendy Fawkesovi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme