Fotbalisté Hradce porazili v souboji o záchranu Teplice, Liberec uspěl v Boleslavi

Fotbalisté Hradce Králové zvítězili v pětadvacátém kole Gambrinus ligy na hřišti Teplic. Hostující hráči dokázali v utkání dvou adeptů na sestup zvítězit 2:0 a zpříjemnit Luboši Prokopcovi premiéru v roli hlavního trenéra. Hradecký tým opustil díky vítězství sestupové 15. místo, které přenechal právě Teplicím. Druhé nedělní utkání zvládli také lépe hosté, konkrétně Liberečtí. Ti přehráli v zajímavém klání Mladou Boleslav 3:2.

Vojtěch Hadaščok (vlevo) a David Jablonský v souboji o míč během utkání mezi Teplicemi a Hradcem Králové | Zdroj: ČTK

"Votroci" udělali zásadní krok k cestě za vítězstvím v samém úvodu utkání. Již ve 33. vteřině se totiž prosadil Šisler, který po hostujícím signálu otevřel skóre. Pětadvacetiletý záložník tak zaznamenal druhý nejrychlejší gól v letošní prvoligové sezoně.

Skvělý nástup do utkání Hradecké nakopnul k herní aktivitě, ze které pramenil také druhý gól v teplické bráně. Jednalo se však o gól z kategorie kuriózních. Stalo se tak v 15. minutě, kdy unikal po Litsingiho chybě ve středu hřiště Schwarz sám na brankáře Grigara. Mladému útočníkovi se zakončení příliš nepovedlo, jeho střela by šla vedle, od drnu před brankou však míč změnil směr a zapadl k tyčce domácí branky.

Na rychlé hradecké trefy nedokázali Tepličtí reagovat. A to nejen gólově, ale také herně. Hosté naopak předváděli jednoduchý, kombinační fotbal, kterému nahrávaly také chyby soupeře.

Do konce duelu už branka nepadla, a tak Hradec tříbodově vyloupil teplická Stínadla. Svěřenci nového kouče Prokopce navíc opustili sestupovou příčku, jejíž pachuť nyní poznávají právě hráči Teplic.

Gól Štajnera rozhodl o výhře Liberce

O důležité body se vzhledem k pohárovým příčkám v tabulce hrálo v Mladé Boleslavi, kam zavítal Liberec. Ten v prvním poločase rozhodně nebyl aktivnějším celkem, přesto do kabin odcházeli hráči Slovanu spokojenější než jejich soupeř. Lepší výchozí pozici do dalšího průběhu hry zařídil Severočechům v nastavení Michael Rabušic. Domácí v tu chvíli mohla mrzet především neproměněná penalta z 29. minuty. Tu neproměnil David Jarolím.

Do dvoubrankového vedení mohl poslat hosty Delarge, v tutové šanci ale selhal. A tak se z vyrovnání radovala Boleslav, která gólově dotáhla svého soupeře díky Nešporovi. Ten celou situaci vybojoval a také zakončil, i když mu pomohla teč libereckého obránce Keliče, jenž poslal míč do protipohybu vlastního brankáře.

Podruhé v utkání šel Slovan do vedení v 77. minutě, kdy jeho hráči předvedli rychlý protiútok, na jehož konci stál podruhé skórující Rabušic. Celé akci přitom předcházela nebezpečná mladoboleslavská střela v podání Mareše.

Domácí se s blížícím závěrem hnali za vyrovnáním, které však dlouho nepřicházelo. Chramosta totiž v dobré pozici libereckou branku hlavičkou minul. Tlak Mladé Boleslavi sílil, a tak nakonec přece jen přišlo vyrovnání. Postaral se o něj jedinou minutu před vypršením devadesáti minut Sivrič.

Po vyrovnávací trefě chorvatského útočníka se zdálo být o osudu utkání více než jasno. V první nastavené minutě ale umlčel domácí fanoušky Jiří Štajner, který gólovou trefou přece jen rozhodl o důležitém vítězství svého týmu. Liberec si tak po dramatickém průběhu a infarktovém závěru odváží z Mladé Boleslavi tři body za výhru 3:2.

25. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - FC Hradec Králové 0:2 (0:2)

Branky: 1. Šisler, 15. Schwarz. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Tacina. ŽK: Kaufman, Ljevakovič, Jablonský, Litsingi - Šisler, Hadaščok, Hájek. Diváci: 3215.

Teplice: Grigar - Kaufman, Lüftner (27. Janič), Jablonský - Vondrášek (79. Kerič), Ljevakovič, Vachoušek, Podaný - Litsingi, Mahmutovič, Jindráček. Trenér: Ščasný.

Hradec: Lindr - Holeš, Hochmeister, Hájek, Poděbradský - Hadaščok, Šisler, Schwarz (64. Strnad), Štěpán (90.+1 Jánošík) - Klapka - Kulič (58. Uškovič). Trenér: Prokopec

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 2:3 (0:1)

Branky: 56. Nešpor, 89. Sivrič - 45. a 70. Rabušic, 90. Štajner. Rozhodčí: Nenadál - Kovařík, Hrabovský. ŽK: Zahustel, Bořil, Dosoudil, Jarolím - Sackey, Delarge, Kováč, Kušnír. Diváci: 3541.

Mladá Boleslav: Miller - Kúdela, Johana, Dosoudil, Bořil - Ščuk, Jarolím - Zahustel (51. Mareš), Magera (61. Chramosta), Štohanzl (75. Sivrič) - Nešpor. Trenér: Minář.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kelič, Kováč, Fleišman - Sackey (46. Šural), Rybalka - Delarge (85. Frýdek), Pavelka, Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít