Milwaukee nestačil náskok devatenácti bodů, Utah překvapivě vyhrál 123:108. Phoenix porazil Wizards

Phoenix si v NBA připsal očekávanou výhru ve Washingtonu, kde uspěl 140:112. Při návratu do bývalého působiště se zaskvěl Bradley Beal, Wizards ho po jedenácti sezonách vyměnili do Suns loni v červnu. Beal domácí pokořil 43 body, z toho 26 dal v prvním poločase, trefil šestnáct z 21 střel a čtyři z pěti trojek. Překvapivou porážku 108:123 utrpěli v Utahu hráči Milwaukee, basketbalisté Oklahoma City i přes ztrátu 23 bodů porazili Toronto 135:127.

Washington/Utah/Oklahoma City Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Washington před utkáním poctil Beala vzpomínkovým videem, fanoušci zase ovacemi vestoje. Už po třech čtvrtinách měl na kontě 41 bodů. „Trochu tu halu znám,“ usmál se po utkání. Po osmnácti bodech přidali Kevin Durant a Jusuf Nurkič. Wizards se při absenci Kylea Kuzmy opírali o Deniho Avdiju s 24 body. Trefili pouze sedm z 32 trojek.

Nečekaný kolaps prožili hráči Milwaukee v Utahu, kde domácí triumfovali 123:108, ačkoli po třetí části ztráceli dvanáct bodů a v průběhu zápasu až devatenáct. Poslední čtvrtinu ale Jazz ovládli 40:13, soupeři povolili jen čtyři koše z pole. Navíc za posledních dvacet minut přinutili Bucks k sedmi ztrátám.

„Nebylo to energií. Spíš musíme proměňovat střely,“ řekl frustrovaný Janis Adetokunbo, jenž nasbíral 33 bodů, třináct asistencí a sedm doskoků. Bobby Portis přidal za Bucks 27 bodů, ale Damian Lillard trefil při dvanácti bodech jen pět z osmnácti pokusů.

Souboj laviček v poslední části ovládli domácí 28:0. Utah se opíral o Lauriho Markkanena s 21 body, devatenáct bodů a deset doskoků nasbíral Keyonte George.

Náskok 23 bodů

Největší drama se v neděli odehrálo v Oklahoma City, kde domácí přetlačili Toronto 135:127 po druhém prodloužení, ačkoli ztráceli až 23 bodů. Raptors mohl výhru zajistit na konci čtvrté čtvrtiny RJ Barrett nebo na konci prvního nastaveného času Gary Trent.

Basketbalisté Thunder ovládli druhý poločas 63:47, měli 40 asistencí a opírali se o pět dvacetibodových střelců: Josh Giddey dal 24 bodů, Shai Gilgeous-Alexander 23, Chet Holmgren s Luguentzem Dortem po 22 a Aaron Wiggins dvacet.

Gilgeous-Alexander přidal čtrnáct přihrávek a devět doskoků. „Je potřeba, abyste si věřili a my máme hráče na to, abychom takové zápas zvládali,“ řekl lídr.

Oklahoma vede Západní konferenci, mistrovský Denver je v ní po výhře 112:103 nad Portlandem čtvrtý. Nikola Jokič tým vedl s 29 body a osmi doskoky, 21 bodů a 10 asistencí přidal Jamal Murray.

Los Angeles Clippers uspěli v hale Miami 103:95 i díky 25 bodům a 11 doskokům Kawhiho Leonarda, Boston deklasoval o 40 bodů Memphis (131:91), 34 bodů vítězů zařídil Jayson Tatum.

Výsledky NBA

Boston - Memphis 131:91, Charlotte - Indiana 99:115, Denver - Portland 112:103, Detroit - Orlando 99:111, Miami - LA Clippers 95:103, Minnesota - Houston 111:90, Oklahoma City - Toronto 135:127 po druhém prodl., Utah - Milwaukee 123:108, Washington - Phoenix 112:140.