Basketbalisté na sobotní výhru nenavázali, v předolympijské kvalifikaci nestačili na Izrael

Čeští basketbalisté prohráli v Tallinnu ve druhém utkání olympijské předkvalifikace s Izraelem 67:80 a nenavázali na sobotní výhru 77:74 nad domácím Estonskem. V úterý od 15.00 budou hrát ještě se Severní Makedonií, ze skupiny A postoupí dva týmy do semifinále, které se uskuteční v pátek v polských Gliwicích. Izrael po vítězství nad Severní Makedonií 86:65 i podruhé uspěl.

Talinn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojtěch Hruban

Vojtěch Hruban | Zdroj: Profimedia

Nejlepším českým střelcem byl se 16 body pivot Martin Kříž. Dvouciferný počet bodů zaznamenali také kapitán Vojtěch Hruban (13) a Ondřej Sehnal (10). Izrael dotáhli k vítězství s 27 body Yam Madar a s 22 body Bar Timor.

Do základní pětky se dostal při soutěžním debutu Michal Kozák. Hruban, který se v sobotu proti Estonsku vyfauloval a skončil bez bodu, začal zápas dvěma trojkami a otočil stav na 6:2. Po koši s proměněnou šestkou Sehnala ještě vedli Češi 9:4, ale potom nedokázali pět minut a 42 sekund skórovat a Izrael devítibodovou šňůrou unikl.

Půst přerušil až trojkou Sehnal, ale na přelomu první a druhé čtvrtiny soupeř zaznamenal sérii 7:0 do náskoku 20:12. Od stavu 17:31 sice Ocampův tým vyhrál následnou pasáž 9:2, ale přišel další výpadek a jedenáctibodová šňůra Izraelců, za které stihl Madar nastřílet za poločas 14 bodů a Timor o jeden méně. Pěti body před poločasovou pauzou zkorigoval skóre na 31:44 Spencer Svejcar.

Třetí čtvrtinu začal košem opět Hruban, trojkou navázal Kříž a Ocampův výběr zaostával už jen o osm bodů. Izraelce ale po pěti minutách a 32 sekundách nastartovala Timorova trojka, ujali se vedení až o 14 bodů a česká snaha o korekci přinesla už jen jednou do konce třetí části umazání ztráty pod dvouciferný rozdíl.

Ve 33. minutě Češi po trojce Matěje Svobody a koši Martina Peterky snížili na 52:60 a vzápětí po třech úspěšných šestkách Davida Böhma a koši Víta Krejčího měli jen šestibodové manko. Na kontakt se ale nedostali a v závěru si ještě pohoršili ve skóre, které může hrát roli v postupových počtech při bodové shodě. Od stavu 67:74 totiž ještě inkasovali dvě trojky od Madara.