Slávisté v Karviné vyhráli hladce 3:0. První ligovou trefu si připsal obránce Diouf

Fotbalisté Slavie ve 21. kole první ligy zvítězili v Karviné hladce 3:0 a částečně odčinili remízu 1:1 ve středeční dohrávce ve Zlíně. Pražané rozhodli o svém triumfu dvěma slepenými brankami mezi 15. a 16. minutou, kdy si nejprve dal vlastní gól Amar Memič a poté se prosadil Mojmír Chytil. Po změně stran si při debutu v české lize trefil El Hadji Malick Diouf. Vršovičtí ovládli i druhý vzájemný souboj v sezoně.

Karviná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Adeleke Akinyemiho a Malicka Dioufa

Souboj Adeleke Akinyemiho a Malicka Dioufa | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Slavia v lize posedmé za sebou neprohrála, z toho pošesté zvítězila a z druhého místa tabulky ztrácí bod na obhájce titulu Spartu, která má ale k dobru večerní zápas s Libercem. Nováček z Karviné utrpěl i ve třetí utkání jarní sezony porážku 0:3 a na předposlední příčce má před Českými Budějovicemi nadále jen bodový náskok.

Byla to válka se špatným koncem pro nás, povzdechl si střelec slávistického gólu Chytil po remíze ve Zlíně

Trenér Slavie Trpišovský udělal oproti utkání ve Zlíně hned čtyři změny v sestavě, z toho jednu vynucenou, neboť Jurečka scházel po červené kartě. Soutěžní premiéru za Pražany si odbyla jedna ze zimních posil levý bek Diouf.

Karvinský kouč Jarábek pozměnil zahajovací jedenáctku po prohře 0:3 s Pardubicemi z různých důvodů dokonce na šesti postech a poprvé v české lize dal šanci brazilskému mladíkovi Viníciusovi. Slezané vzhledem k soupeři nastoupili v rozestavení na tři stopery a proti favoritovi vyrukovali velmi odvážně. Hned ve třetí minutě slávistický gólman Mandous příliš váhal s rozehrávkou, trefil napadajícího Viníciuse a mohl být rád, že se míč odrazil mimo.

Slepené góly

Po nadějné čtvrthodině domácí darovali vlastní nedůsledností Pražanům rozhodující dvoubrankový náskok. Nejprve nechali soupeře nakrátko rozehrát a po Schranzově centru si Memič ve vzdušném souboji s dvěma protihráči si srazil míč do vlastní sítě.

Několik sekund od výkopu po obdržené brance inkasovali Slezané znovu. Fleišmanův nákop odvrátil hostující Douděra přímo do úniku Chytilovi a ten poslal balon gólmanovi Holcovi přesně mezi nohy. Český reprezentant skóroval posedmé v ligové sezoně.

Domácí byli viditelně otřeseni a do přestávky mohli dostat ještě další branky. Holec však ve 34. minutě vychytal Schranze a poté si poradil i s hlavičkou Zimy, jenž se první trefy po návratu do Slavie nedočkal.

Po změně stran Pražané s přehledem kontrolovali průběh a nepouštěli domácí k ohrožení Mandousovy branky, byť velmi nezvykle po celé utkání drželi míč méně než soupeř. Naopak sami měli ještě několik vyložených šancí. V 72. minutě proti Dioufově hlavičce zasáhl Holec, který si poté poradil i proti Ševčíkovi.

V 80. minutě už slávisté znovu slavili. Střídající Tijani vysunul Dioufa a devatenáctiletý Senegalec ozdobil soutěžní debut za Pražany prvním gólem v české nejvyšší soutěži. Vršovičtí v Karviné i v sedmém utkání v nejvyšší soutěži bodovali a potvrdili pozici nejlepšího týmu venku, kde v ligové sezoně jako jediní zůstávají neporaženi. Slezané na úvod jara podlehli 0:3 Spartě, Pardubicím i Slavii.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 18. 2. 2024)